Ankara Kalkınma Ajansı Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimine Başlıyor


anka

Ankara Kalkınma Ajansı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Ankara Şubesi (MÜSİAD Ankara) arasında yabancı uyruklu öğrencilere dış ticaret eğitimi verilmesi ve teknik geziler düzenlenmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Ankara’da yaşayan 181 ülkeden yabancı uyruklu öğrencilere Dış Ticaret Eğitimi verilecek, Türkiye’de ihracat yapan firmalara teknik geziler düzenlenecek ve öğrencilere yönelik tecrübe paylaşımı etkinlikleri düzenlenecek. Protokol boyunca verilecek eğitimler 12 hafta süresince devam edecek. Protokol kapsamında gerçekleşecek proje sonucunda, ülkeleri ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret ataşesi olması amaçlanıyor.

Dış Ticaret Eğitimi ile öğrencilere, İhracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı ve mevzuatın püf noktaları, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları konuları aktarılacak.

Proje açılış ve tanıtım toplantısı 19 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:00’te Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirilecek.

Reklamlar

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s