ATO Nefes Kredisi


  • Düşük faiz ile kredi imkanından yararlanmak için ATO’dan faaliyet belgenizi alıp Ziraat Bankası ve DenizBank şubelerinden
    100.000 TL’ye kadar kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın başlattığı kredi faizlerini düşürme politikası sonucu TOBB, DenizBank, Ziraat Bankası ve Kredi Garanti Fonu arasında protokol imzalanmıştır. ATO’da bu projeye 100 milyon TL çerçevesinde katkı sağlayacaktır. KOBİ vasfına sahip üyelerimiz, 1 milyar TL tutarındaki kredi hacminin 500 milyon TL’si Ziraat Bank’tan ve 500 milyon TL’si Denizbank’tan olmak üzere Nefes Kredisi’nden yararlanabilecektir.

KOBİ’lerin* Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için öncelikle Ankara Ticaret Odası’ndan ya da temsilciliklerinden “TOBB Nefes Kredisi başvurusu için” ibaresini içeren Faaliyet Belgesini almaları daha sonra bankanın talep edeceği kredi evrakları ile birlikte herhangi bir DenizBank veya Ziraat Bankası şubesine giderek krediye başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

*Söz konusu kredide hizmet-imalat sektör ayrımı bulunmamaktadır. Ancak emlakçılar, kooperatifler, döviz büroları, faktoring firmaları, eczaneler, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler anılan krediden faydalanamayacaktır.

NEFES KREDİSİ’NİN ÜLKEMİZE VE ÜYELERİMİZE
HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.

  • Kredi 12 ay vadeli olup geri ödemesi aylık eşit taksitler halinde gerçekleşecektir. Kredi vadesinin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.
  • Kredinin brüt faiz oranı yıllık % 9,90, aylık ise % 0,825’dir.
  • Kredi azami limiti Ankara için (grup firmaları dâhil) 100.000 TL’dir.
  • Kredinin teminatı %85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile kalan %15’lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir.
  • Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek tutar en fazla brüt 250 TL olup KGF’nin (Hazine Müsteşarlığı’nca) talep edeceği kefalet başvuru bedeli olan brüt 250 TL ve binde 5 komisyon (%0,5) (komisyon kredinin KGF kefaletine konu olan %85’lik kısmı üzerinden hesaplanacaktır) dışında üyelerimizden herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecektir.
  • Kredi değerlendirme sürecinde Odamız’ın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır.
Reklamlar

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s