Şirket Kuruluş Maliyeti


Şirket Kurmaya karar verdiniz şimdi yapılacak işlemleri ve maliyetleri sıralayalım.

Ankara 2016 yılında  limited şirket şirket (ltd. şti.) kuruluş maliyeti ve aşamaları

Şirket ünvanını belirleyin, Ticaret Sicil Gazetesi adresinden ücretsiz üye olarak çeşitli alternatiflerde sorgulama yapabilirsiniz.  
Şirket Merkez adresini belirleyin, Bir şirket adresiniz olmalıdır. Şahıstan kiraladığınız mülkler için %20 oranında gelir vergisi (stopaj) kesintisi yapılmaktadır.  
Ortakların payları ve müdür atanması En az bir kişi müdür olarak yetkilendirilmelidir. Aynı zamanda bir kaç kişi de müdür olabileceği gibi ortak olmayan bir kişinin daha müdür olarak atanması mümkündür.  
Mersis kaydının yapılması Bu aşamada bir Mali Müşavirle çalışmaya başlamanız gerekmektedir.

Mali Müşaviriniz sizin için Mersis’te anasözleşmenizi hazırlayacaktır.

 
 [Noter] Anasözleşme Tastiki  Mersis talep numaranızla Noterde Anasözlşemenizi ve sicil tastiknamenizi hazırlatabilirsiniz. 350,00 TL. (+)
[Banka] Sermaye Blokesi Sermayenin ¼ ü için bankaya para yatırılmalı ve bloke mektubu alınacaktır. Bloke kuruluş tamamlandıktan sonra Müdür tarafından nakden çekilebilir. Bankalar (-+) 125,00 TL. komisyon almaktadır.
[Mersis] Tescil Bu aşamada Mali Müşaviriniz sizden aldığı vekaletle Mersis başvurunuzu tamalayacaktır. 350,00 – 500,00 TL.
[Ticaret Odası] Mersisde tescili tamamlanan Şirket için Ticaret Odasına kayıt yapılır. Eş zamanlı olarak Ticaret Sicil Gazetesine ilan ettirilir. En az

1.200,00 TL.

[Noter] Defter Tasdik Şirketin kurulduğu yıl için kullanacağı defterler tasdiklenir. Tasdik ücretleri defter sayfa hacmine göre değişiklik gösterir. En az

500,00 TL.

[Noter] İmza sirküsü Kuruluş tamamlandıktan sonra Şirket müdürleri noterde imza sirküsü çıkartacaklardır. Suret sayısına göre değişir. 350,00 TL.
[Vergi Dairesi] Açılış Vergi dairesine açılış bildirimi yapılır. Bu aşamada Kira sözleşmesi, SMMM sözleşmesi damga vergileri ödenir. Sözleşme tutarlarına göre değişir.
     

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s