KOSGEB’den 50 Bin Liralık “Sıfır” Faizli Kredi


KOSGEB’den 50 Bin Liralık “Sıfır” Faizli Kredi
Oluşturulma Tarihi : 26.06.2014
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, maden kazasıyla büyük bir ekonomik durgunluk içine giren Soma ve Kırkağaç’lı KOBİ’lere KOSGEB aracılığı ile uygulanacak olan İşletme Sermayesi Kredi Destek Programını açıkladı. Ayrıca bu destek programından Suriye sınırındaki çatışmalardan dolayı zarar gören Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerinde yer alan işletmecilerin de faydalanacağını müjdeledi.
 
Bakan Işık  yaptığı açıklamada: “13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan maden faciasından sonra başta madene bağlı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimiz olmak üzere esnaf büyük sıkıntılara düşmüştür. Yine Suriye sınırında, yaşanan olaylardan etkilenen Ceylanpınar ve Akçakale’de esnaflar ödemelerinde sıkıntılar çekmektedir. Bakanlığımızın KOSGEB aracılığı ile böyle zor zamanlarda işletmelerimize yönelik kullandıracağı İşletme Sermayesi Kredi Destek Programı bulunmaktadır. Bu bölgelerimizdeki sıkıntıları bir nebze olsun giderme adına 50 bin TL üst limiti olmak üzere 12 ay geri ödemesiz ve 36 ayda geri ödenecek olan faizsiz bir kredi paketi hazırladık. Şu an bankalarla görüşmeler yapılmaya devam ediyor.” ifadelerinde bulundu.
 
Bankalardan sağlanacak kredi programı kapsamında oluşan faiz oranının KOSGEB tarafından karşılanacağını, Esnaf ve KOBİ’lerden herhangi bir faizin talep edilmeyeceğini söyleyen Bakan Fikri Işık: “ Bankalardan kredi almakta teminat sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ’ler, Kredi Garanti Fonu A.Ş. programına dahil edildi.  Böylelikle teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler, diğer kredi faiz desteği modellerinde olduğu gibi bu modelde de KGF’den yararlanabilecekler.” şeklinde konuştu.

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s