Ankara Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları Başladı


Ankara Kalkınma Ajansı “2011 Yılı Mali Destek Programları” başlıyor. Ankara’nın potansiyelini harekete geçirecek, toplam bütçesi 20 milyon TL olan programa başvurular 23 Haziran 2011 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacak.

‘Mali  Destek Programları’ndan Ankara ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren kamu kurum  kuruluşları ile KOBİ’lerin yanı sıra sivil toplum örgütleri de  faydalanabilecek. Toplam 20 Milyon TL’lik mali destek programları, “Turizm  Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi” ve “Yenilikçi Uygulamalar”  başlıkları altında uygulanacak. Her iki program çerçevesinde 10’ar milyon  TL’lik destek kullandırılması ile Ankara’da “Turizm” ve “Yenilikçilik”  alanlarında önemli projelerin desteklenmesi hedefleniyor.

‘Yenilikçi  Uygulamalar Mali Destek Programı’, Bilişim ve sağlık teknolojileri alanında Ankara’nın  bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet gücünü yükseltmeyi ve  sürdürülebilir gelişmeyi sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede, özellikle bilişim  ve sağlık teknolojileri alanlarında ürün, süreç, pazarlama ve organizasyona  yönelik yenilikçi uygulamalar desteklenecek.

‘Turizm  Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’, Ankara’nın turizm  altyapısının geliştirilmesi, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi, ulusal  ve uluslararası alanda erişilebilir ve rekabet edebilir bir turizm kenti haline  gelmesini amaçlıyor. Bu amaca hizmet edecek etkin tanıtım çalışmaları, hizmet  kalitesinin yükseltilmesine ve turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılmasına  yönelik projeler program çerçevesinde desteklenecek.

Programlara,  KOBİ’ler, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile kar amacı gütmeyen diğer kurum ve  kuruluşlar başvurabilecek. Sağlanacak destekler başvuran kuruluşun yasal  statüsüne göre değişen oranlarda eş finansman gerektirecek. Ajans tarafından  verilecek destek miktarı ise proje başına 40.000 TL ile 350.000 TL arasında  olacak. Projeler azami 12 ayda tamamlanacak.

Her  iki mali destek programı için başvurular “Ankara  Kalkınma Ajansı Proje Başvuru Sistemi” aracılığı ile kabul edilecek ve online  başvuru sonrasında başvuru dokümanları Ajans’a ulaştırılacak. Daha sonra idari  kontrolü geçen proje teklifleri bağımsız değerlendiriciler tarafından  incelenecek. Desteklenmesi uygun bulunan projeler ise Ajans resmi internet  sitesinden ilan edilecek.

Ankara’nın  potansiyelini harekete geçirecek söz konusu iki mali destek programı kapsamında  proje hazırlamak isteyenler için Ajans ayrıca bilgilendirme ve proje hazırlama  eğitimleri düzenleyecek.

Ankara  Kalkınma Ajansı, bu mali destek programları ile kentin ekonomik gelişimini  hızlandırmayı öngörmekte. Destek programları ile ilgili detaylı  bilgi Ankara Kalkınma Ajansı resmi internet  sitesi olan www.ankaraka.org.tr adresinden edinilebilir.

Reklamlar

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s