Çevre dostu projelere 35 milyon euro’luk fon


Avrupa Komisyonu, sürdürülebilir yapı malzemeleri, gıda ve içecek sektörü ile çevre dostu iş uygulamaları alanında ki projelere 35 milyon euro’luk fon sağlayacak.

Fona özellikle piyasalara giriş için kendilerine destek arayan ve çevre dostu ürünler ya da hizmetler sunan küçük ölçekli teşebbüslerin başvurması bekleniyor.

ab-ilan.com adresinde yer alan habere göre, Avrupa Komisyonu, Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Programı(CIP) kapsamında mali olarak desteklenecek eco-innovasyon (çevre yenilik) projelerine yönelik 35 milyon euro’luk bir teklif çağrısı başlattı.

2010 CIP Çevre-Yenilik teklif çağrıları kapsamında, materyallerin geri dönüşümü, sürdürülebilir yapı malzemeleri, gıda ve içecek sektörü ile çevre dostu iş uygulamaları (green business) alanındaki yeni projelere fon sağlanacak.
Bu kapsamda, piyasalara giriş için kendilerine destek arayan ve çevre dostu ürünler ya da hizmetler sunan küçük ölçekli teşebbüslerin başvuruları özellikle bekleniyor. Fona başvuru için çağrı 9 Eylül 2010 tarihine kadar açık kalacak. Süreç sonunda fondan faydalanmak üzere 50 kadar projenin seçilmesi bekleniyor.

Reklamlar

Yorumlarınız veya Sorularınız (en kısa zamanda cevaplanacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s